Wszystko zależy od Ciebie

IŚR – Wszystko zależy od Ciebie!

Tak najprościej można określić ideę Indywidualnej Ścieżki Rozwoju. I choć w tej chwili może Ci się wydawać, że tak nie jest, z czasem zgodzisz się z tym twierdzeniem.

Ścieżką przez piękny świat – marzenie każdego wędrowca.

DSC_1015

Zaplanuj swój rozwój w każdej dziedzinie życia

Rodzina, Dom, Praca, Szkoła, Drużyna, Funkcje Instruktorskie, Hobby, Pasje, działalność społeczna oraz wszytko to, co wpiera Twój rozwój. To wszystko musi znaleźć odpowiednie proporcje.  Nie możesz ominąć niczego.

Każda życiowa droga może mieć zakręty.

DSC_8629

Spójrz daleko w przyszłość

Zrób sobie projekcję swojej przyszłości i zobacz siebie, kim jesteś na końcu swojej ziemskiej drogi. Co udało Ci się zrobić, jakie pozostawiłeś po sobie ślady, kogo udało Ci się wychować, kto jest blisko Ciebie.

Często po zejściu z góry, trzeba wejść pod następną.

DSC_0056 

Nie bój się marzyć.

Czym różni się marzenie od celu? Określeniem realizacji w konkretnym czasie. Marzenie może być celem. A cel, może wywiązywać się z marzeń.  Cele osiągasz każdego dnia. Droga do szkoły, ilość zjedzonych kalorii, wykonane zadanie zlecone przez przełożonego. Przekuj swoje marzenia w cel. Nie bój się planować tego, o czym marzysz.

Nigdy nie wiadomo co nas spotka na drodze.

DSC_9410

Szukaj Mistrzów.

Jest ich dookoła Ciebie wielu. Nie musi być harcerzem. Ktoś, kto stanowi dla Ciebie jakiś wzór do naśladowania. Ma świetne pomysły na życie i inspiruje Cię do działania. Ktoś, który przez pewną część drogi Indywidualnej Ścieżki Rozwoju pokaże, w którą stronę zaplanować drogę. Mistrzów może być wielu. Oddaj się opiece specjalistom z różnych dziedzin. Rozejrzyj się dokładnie.

Marzenia przekuwaj w cel. Nawet te bardzo odległe.

DSC_8662

Do odważnych świat należy.

Musisz codziennie pamiętać, że jesteś kimś wyjątkowym. Nie tylko dla innych. Ale przede wszystkim dla siebie. Zdarzy Ci się na pewno odnosić porażki. Pamiętaj wtedy o Mistrzach.

Bo przecież do odważnych świat należy, prawda?